MB-SR50N HI

MB-SR50N HI – Fasáda s vysokou tepelnou izoláciou

Domov | Hliníkové systémyAluprof | MB-SR50N HI

Systém typu stĺpik – priečka určený na vonkajšie opláštenie  budov a na vnútornú výstavbu, veľké presklené plochy a tiež priestorové zástavby (strechy, zimné záhrady, verandy …).
Tvar stĺpikov a priečok umožňuje tvoriť estetické fasády s viditeľnými úzkymi líniami s efektom dokonalého zalícovania stĺpikov a priečok na vnútornej strane fasády.
MB-SR50N HI má rovnaké základné funkcie ako MB-SR50N, avšak zvláštnu pozornosť si zaslúži oblasť tepelnej izolácie, ktorá využíva špeciálne dvoj-komponentné izolátory. Ich základom je izolant HPVC, rovnako ako pri štandardnom systéme MB-SR50, čo umožňuje presné vedenie skrutiek pri montáži na mieste. Na oboch stranách sú dolepene dalšie prvky z pružného materiálu, ktoré zvyšujú tepelnú izoláciu a znižujú pohyb vzduchu v priestore oddeľujúcom výplň fasády. Kompozitný izolátor tak zachováva výhody a presnosť inštalácie tradičných fasád a súčasne zaisťuje vysoké hodnoty tepelnej izolácie – súčiniteľ prestupu tepla v závislosti na použitých profiloch a príslušenstve v rozsahu: 0,94–1,94 W/m2K.
Rovnako ako v základnej verzii fasádnej konštrukcie umožňuje pre rôzne typy výplní (vrátane veľkoformátového skla a trojskla, otváracie prvky, doporučené je používanie okien HI a dverí s vyššou tepelnou izoláciou MB-70HI.

MB-SR50N HI bol dôkladne odskúšaný v inštitúte IFT Rosenheim a dosiahol veľmi vysokých technických parametrov:
Priepustnosť vzduchu: trieda AE 1200, EN 12152
Vodotesnosť: trieda RE1500, EN 12154
Odolnosť na zaťaženie vetrom: 2,4 kN/m2, EN 13116:2002
Odolnosť proti nárazu: trieda I5/E5, EN 14 019

Menu